Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

en iyi mobil oyunlar

Akıllı telefon ve bilgisayarlarla vakit geçiren kişilerin birçoğu oyun meraklısı. Birbirinden çekici oyunlar giderek büyüyen sektörlere dönüşmüş durumda. Mobil oyun sektörünü sallayan 6 oyun içinde büyük olasılıkla sizin de favoriniz bulunmaktadır. Her dönemde farklı oyunlar çıkış yapsa da bazı oyunlar oyuncuları daha çok etkisi altına alıyor. Sadece çocukların ve gençlerin değil her yaştan insanın ve her kesimin ilgisini çeken mobil oyunların her birinin şirketlere ciddi miktarda ekonomik getirisi söz konusu. Teknoloji haberleri kategorimizde oyun haberlerine de yer verilmektedir.

Akıllı telefon ve tabletlerden oynanabilen mobil oyunlar vakit geçirmenin ve heyecanın en güzel hali. Oyunlara bir kez elini uzatan saatlerin nasıl geçtiğini anlamıyor ve günün stresinden sıyrılıp kendini sadece kazanmaya odaklıyor. Şimdi, bu sektöre yeni boyutlar getirmiş, kalitesinden emin olunan, oyuncuların favorisi konumuna gelen ve piyasayı adeta sallamış olan oyunların neler olduğuna bakalım.

 

1.Game of War: Fire Age

Bir strateji oyunu olan Game of Wars en iyilerden biri. Kısa sürede zirveye yükselen oyun grafiksek detaylar taşıdığından oldukça eğlendirici ve gerçek oyuncularla oynanmakta.

 

2.Clash of Clans: Revenge

Supercell oyun yazılım şirketi tarafından geliştirilen çok popüler olan oyunda klanlar arası savaşlar yapılıyor. Oyuncu kendi klanını oluşturup başka klanlarla Mücadele ediyor. Bu oyundan da oyuncular gerçek. Son derece sürükleyici olan oyunda oyuncu köyünün sınırlarını koruyarak büyümeye odaklanıyor.

 

3.Top Eleven: Football Manager

Futbola tutkun olanları kendine çeken oyunun mobil oynanabilmesi onu daha da çekici hale getirmiş durumda. Oyuna katılanlar kendi takımını kuruyor ve kulübünü yönetiyor. Bu oyunda da üstünlük mücadelesi var.

4.Hay Day

Bu mükemmel oyun da Supercell Tarafından geliştirilmiş. :Burada bir çiftlik kurulup tarım ve hayvancılık yapılarak para kazanılıyor ve tabi ki arazi genişletiliyor.

 

5.Angry Birds

Uzunca bir süre en fazla oynananlar arasında yerini alan oyun akıllı telefonu olan hemen herkes tarafından denenmiştir. Bu popüler oyunun serisiyle ilgili çizgi filmler de çekilmiş bulunuyor.

 

6.Pokemon Go

Asıl çılgınlığı en sona bıraktık. Mobil oyun sektörünün en hızlı çıkışını yapmış olan oyun tüm dünyada binlerce kişi tarafından saatlerce oynanıyor. Oyun öyle bir tutkuya dönüşmüş ki milyonlarca oyuncusu sokaklara dökülüyor. Zenginleştirilmiş gerçeklik adlı teknolojinin dahil edildiği oyun belli kurallara göre oynanıyor.

Oyunlara talep bu kadar fazla oluyorsa mobil oyun şirketleri yeni arayışların peşinde koşmaya devam edecek ve pazar daha da büyüyecek gibi duruyor.

Benzer Yazilar

Mobil Oyun Sektörünü Sallayan 6 Oyun için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

ÖNE ÇİKAN GALERİLER