Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Telefon Hafızasını Temizleme Yöntemleri

telefon temizliği

Cep telefonları, günümüzde hemen her insanın elinde görülen ve insanların aktif bir şekilde kullanmış olduğu teknolojik cihazlardır. Cep telefonları genel olarak birçok insanın gündelik hayatını da kolaylaştırmaktadır. Özellikle de son zamanların modası haline gelen akıllı telefonlar insanlık için harika bir cihaz olarak karşımıza çıkmaktadır. Telefonların kendilerine özel olan ya da sonradan hafıza kartı adı verilen çeşitli aparatlarla arttırabileceğiniz belirli bir hafızası bulunmaktadır.

Bu hafıza sizlerin mesajlarınızı, fotoğraflarınızı, çeşitli verilerinizi saklamakta olan bir birimdir. Telefon hafızası, telefon içerisinde yer alan verilere göre zamanla dolabilmektedir. Telefon hafızasının dolması, telefonun yavaşlamasına neden olmakla birlikte telefona yeni veriler yükleyememenize de neden olacaktır. Bu yüzden telefon hafızanızı zaman zaman kontrol ederek dolmasını engellemeniz sizlerin yararına olacaktır.

 

Kullanılmayan Verileri Silme

Telefon hafızanızı boşaltmanın yollarından ilki telefonunuzda kullanmadığınız uygulamaları kaldırmak ve resim, video, eski mesajlar gibi çeşitli verileri silmektir. Bu sayede hem telefon hafızanızı boşaltarak kullanılabilir kapasiteyi artırmış olursunuz, hem de gereksiz verilerinizden kurtulmuş olursunuz. Bu yöntem ile telefonunuzda istenmeyen verilere son verebileceksiniz. Bu yöntemde silmeniz gereken verileriniz mesajlarınız, fotoğraf ve videolarınız, dosyalarınız, çeşitli uygulamalarınız olacaktır. Eğer ki ilerleyen zamanlarda lazım olacak dosya ya da diğer verileriniz var ise silme işleminden önce yedekleyebilirsiniz. Bu sayede verilerinizi dilediğiniz zaman yedeklemiş olduğunuz cihaz ile tekrar görüntüleyebilirsiniz.

 

Telefona Format Atmak 

Telefon hafızanızı boşaltmanın bir diğer yolu da telefonunuza format atmaktır. Format attığınız telefonunuz kutudan ilk çıktığındaki hale gelecektir. Bu şekilde telefonunuz hem hızlanmış olacak, hem gereksiz verilerden temizlenecek, hem de aktif bir şekilde maksimum performans ile kullanabileceğiniz bir hale gelecektir. Telefon hafızanızı tam olarak sonuna kadar kullanmak performans azalmalarına neden olacaktır.

Benzer Yazilar

Telefon Hafızasını Temizleme Yöntemleri için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

ÖNE ÇİKAN GALERİLER