Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Android Art

Android günümüzde en çok kullanılan işletim sistemlerinden biridir. Akıllı mobil cihazların yaklaşık %70’i Android işletim sistemini kullanmaktadır. Bu kadar geniş bir kitleye hitap eden sistem, her geçen gün hayatımıza bir yenilik eklemektedir. En son eklenen yeniliklerden biri de, Android ART’dır.

 

Android ART Nedir?

ART (Android Run Time), 4,4 Kitkat ile birlikte kullanılmaya başlayan, 5,0 Lollipop ile birlikte standart hale gelen ve cihazın çok daha hızlı işlem yapmasını sağlayan uygulamadır. Android ART sayesinde uygulamalar, cihazın kendisinde bulunarak Java emülatöründe çalışmak zorunda kalmayacak.

Android Art Nasıl Açılır?

Android ART’ı açmak için ilk önce cihazın ayarlar kısmına girilir. Daha sonra geliştirici seçenekler bölümüne basılması gereklidir. Geliştirici seçenekler bölümünün sayfa altında, çalışma zamanı adlı kısmı görülecektir. Çalışma zamanı kısmından, ART’ı kullan seçeneği işaretlendiğinde cihaz kapanacaktır. Kapanan cihazın yeniden açılması yaklaşık 10-15 dakika sürebilir.

 

Android ART’ın Artıları, Eksileri

Android ART’ın Artıları:

– Android ART’ın artılarına bakıldığında, en büyük artıları uygulamaların ve cihazın hızlanması olarak görülmektedir. Normal geri bildirimlere göre işlem süresinin yarı yarıyı azaldığı bildirilmiştir.

– Diğer bir artısı da, cihazın RAM’i önceki duruma göre daha az kullanılmaya başlanacaktır. Böylece, RAM rahatlayacak ve RAM kaynaklı sorunlar azalacaktır.

– Androd ART’ın cihazı hızlandırması sayesinde, pil daha az zorlanacak ve böylece ömrünün de uzaması sağlanacaktır.

 

Android ART’ın Eksileri

– Adroid ART yüklendikten sonraki cihazın ilk açılışı biraz zaman almaktadır.

– Android ART cihazın hızını arttırsa da, cihazın kullandığı bazı programlarda sorun çıkma olasılığı yüksektir.

– Android ART’ın bir diğer eksisi ise, 110 MB alan kaplamasıdır. Bu da yaklaşık %10’luk fazladan bir alan anlamına gelmektedir. Gerçi bu sorun, hafıza kartları ile çözülmesi mümkün olan bir sorundur.

Android ART nedir ve nasıl açılır? İle ilgili kısa bilgiler vermeye çalıştık. Cihazınız uyumlu ise kullanmaya başlayabilirsiniz.

Benzer Yazilar

Android Art Nedir ? Nasıl Açılır ? için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

ÖNE ÇİKAN GALERİLER