Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Virtual DJ Studio programı, müziklerle içli dışlı ilgisi olan, beat tasarımı ve yeni ses dalgaları üretmek isteyen, müzikler üzerinde oynama, değişim yapmak isteyen ve birçok farklı uygulama yapmak isteyenler için güzel bir programdır.

Programın içeriği çok geniş ve kullanışlıdır. Program içerisinde 2 şarkıyı birbirine karıştırabilir ve aralarında geçiş sağlayabilirsiniz. Sanal plaklar üzerinde scratch atabilirsiniz. Mevcut kullanmak istediğiniz şarkılara efektler verebilir çeşitli mixler yapabilirsiniz. Ekolayzır özelliği sayesinde müziklerinize bas ve tiz efektleri vererek güzelleştirebilir ve kayıt almak istediğiniz zaman bu uygulamayı da kullanabilirsiniz.

DJ konsollarına hükmetmek ise bu program sayesinde daha kolay bir hale gelmektedir. Örnek olarak program üzerinde iki şarkıyı birleştirmeyi anlatalım; İki şarkıyı mixlemek istiyorsak BPM’lerine çok dikkat etmemiz gerekir. BPM: dakikada ki vuruş sayısını gösterir. Mesela bir şarkının BPM’i 95 diğer şarkının BPM’i 103 diyelim. Bu iki şarkıyı birleştirmek istiyorsak ilk olarak BPM lerinin eşitlememiz gerekiyor. Bunu için de “Pitch Band” bölümünde şarkıların BPM’lerini eşitlememiz gerekmektedir. Ritimleri aynı olduğu zaman birleşen şarkılar daha güzel olur. Programda kullanılan bazı ara yüzlerin açıklamalarını da verelim;

Beat: vuruş, insturumental

Akapella: sadece vokalden oluşmuş şarkılar

Scracth: Birçoğumuz biliriz. DJ’lerin en çok kullandığı şeydir. Plağı ileri ve geri iterek çıkarılan seslerdir. Temiz bir vokal veya sese yapılmalıdır aksi taktirde çok kötü ses dalgaları ortaya çıkabilir.

Cue: Şarkının istediğiniz bir bölümünü kesmek için bu sekmeyi kullanırız.

Virtual DJ Dünya çapında ünlü DJ’lerin ücretsiz olarak bilgisayarlarında kullandıkları ve belkide bu mesleğe başlamadan önce kendi hayalgüçlerini kullanarak yaratmış oldukları müzikleri tasarladıkları programdır. Tiesto, Armin van Buuren, Paul van Dyke, Ferry Corsten gibi meşhur DJ’ler mutlaka bu programı kullanmış veya halen kullanmaya devam etmektedir. Ücretsiz olduğundan dolayı istediğiniz gibi kullanabilir ve kendi müziklerinizi yaratabilirsiniz.

Virtual DJ
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Desteği EN
  • Toplam İndirilme 48 kez indirildi
  • İşletim Sistemi Windows
  • Üretici Atomix Productions
  • Editör Puanı
  • PAYLAŞ

Virtual DJ için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?