Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Ekran Kartı Test Programı

3D Mark, bilgisayarınızda bulunan oyun oynamak için en önemli parçanız olarak bilinen ekran kartınızın performans testini yaparak, yeni çıkan oyunlara uyumluluğunuzu göstermektedir. Hangi marka ve modelden ekran kartına sahip olursanız olun performans ölçümü yapmak ve diğerleriyle karşılaştırma yaparak yeni almak istediğiniz ekran kartının size sağlayacağı faydaları görmek istiyorsanız 3D Mark size fazlasıyla yetecektir.

Ekran kartları her geçen gün yenilenmekte ve hızları artış göstermektedir. Bilgisayarını oyun oynamak için kullanan kişilerin yeni çıkan teknolojiye ayak uydurmak için mutlaka son sistemlere sahip olması gerekmektedir. Aksi taktirde yeni oyunlarda takılmalar ve donmalarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Tabii ki bir bilgisayarda oyunun tam anlamıyla sorunsuz bir şekilde çalışması için sadece ekran kartı gerekmemektedir. Ekran kartının yanı sıra, anakartınız, işlemciniz, harddiskiniz ve belleğiniz tam uyum içerisinde çalışmak zorundadır. Bu yüzden donanımdan fazla anlamıyorsanız yeni alacağınız ürünler bilen birilerine danışmanızda fayda olduğunu düşünüyoruz.

3D Mark, gerekli benchmark testlerini yaparak, ekran kartınızın 3 boyutlu görüntülerde ne kadar hıza ulaşabildiğiniz puanlayıp size sunmaktadır. Puanlama sisteminde gördüklerinizi program içerisinden diğer kartlarla kıyaslama şansınız bulunuyor.

Son yıllarda yayılan tablet ve cep telefonu işletim sistemlerini 3D Mark ile test edebilmeniz mümkündür. Android, iOS ve Windows Mobile kullanan cihazlardaki oyun performanslarını cihazınızı bilgisayara takarak test etme imkanınız bulunuyor. Böylelikle yeni alacağınız cep telefonunun hangisi olacağına karar verebilirsiniz.

 3D Mark 11, ücretsiz olarak sizlere sunulmaktadır. İndirme işlemini başlatıp kuruluma geçmeden önce sisteminizde DirectX’in en son versiyonunun kurulu olduğundan emin olun. Çünkü yazılım DirectX’e bağlı olarak çalışmakta ve testlerinde kullanmaktadır.

Aşağıdaki videoda 3DMark 11 ile yapılmış bir testi görebilir ve program hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

3D Mark
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Desteği EN
  • Toplam İndirilme 53 kez indirildi
  • İşletim Sistemi Windows
  • Üretici Futuremark
  • Editör Puanı
  • PAYLAŞ

3D Mark için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?