Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

veritabanı

WordPress açık kaynak kodlu yazılımı, dünya genelinde web site kurulumu için kullanılan ve basit arayüzüyle dikkati çeken bir sistemdir. WordPress ile herkes kolayca kişisel bir web sitesi kurabilir veya subdomain alarak wordpress altyapısını deneyerek öğrenebilir.

WordPress’i kurabilmek için ilk olarak bir veritabanı oluşturmak gerekir. Bu veritabanını ister kişisel bilgisayarınızda, isterse satın alacağınzı bir barındırma servisinde kurabilirsiniz.

Veritabanı Nasıl Kurulur?

WordPress kurulumunu temeli olan veri tabanı kurulumu için bilgisayarınızda bir localserverin kurulu olması gerekir. Localserver kurulumu için internette küçük bir araştırma yapmak yeterlidir.

Localserver kurulumunun ardından, kurduğunuz localserveri çalıştırın. Chrome veya firefox internet tarayıcısını açıp adres satırına;

localhost/phpmyadmin yazarak aratın.

Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptıysanız, localhost giriş sayfası açılacaktır. Bu giriş sayfasında kullanıcı adınız ve şifrenizi girmelisiniz. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi; localserver kurulumunda oluşturmuş olmanız gerekiyor. Eğer oluşturmadıysanız; örnek olarak xampp server kurulumunda xampp-security.php adresinden oluşturabilirsiniz.

Eğer hiç bir şekilde parola oluşturmadıysanız boş bırakın, otomatik olarak root kullanıcı adıyla giriş yapacaktır.

Her şey tamam ise, localhosta girmiş bulunmaktayız. Şimdi ise; MySQL localhost kısmından yeni veritabanı sekmesini açalım. Yeni veritabanımıza istediğimiz ismi verdikten sonra oluşturu tıklayalım ve veritabanımızı oluşturduk.

Benzer Yazilar

phpMyAdmin Nedir? Nasıl Oluşturulur? için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

ÖNE ÇİKAN GALERİLER