Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Torrent İndirme Programı

Bir zamanlar çok ünlü olan Lime Wire adlı bir program vardı. Bu programa bağlanıp arama motoruna dilediğiniz bir şeyi yazdığınız zaman karşınıza bir sürü seçenek geliyor ve istediğiniz şeyleri indirebiliyordunuz. Fakat bu programın çok kötü bir yanı vardı. Bu programı bilgisayarına yükleyen kişilerin hiçbir şekilde gizliliği yok ve sabit diskleri üzerinde bulunan bütün bilgiler resimler her şey paylaşıma açık oluyor.

Bu programın kötü özelliğinden dolayı programı günümüzde hiç kimse kullanmıyor ve Torrent programına yönelimler artıyor. Peki, nedir torrent? Torrentin mantığı gayet basit. Diyelim ki 4 kişi torrent üzerinden aynı dosyayı indirecek. İlk kişi dosyayı indirirken aynı zamanda upload yaparak ikinci kişiye sunar. İkinci kişi birinci kişinin uploadını download(yükleme) olarak bilgisayarına alır. Üçüncü kişi ise hem birinci hem de ikinci kişinin uploadlarını alarak download yapar. Dördüncü kişi ise hepsinin uploadlarını alarak çok daha hızlı indirir.

Programın mantığı tamamen download ve uploaddan oluşmaktadır. Programda kullanılan seeder ve peer kavramları var. Seeder kavramı dosyayı başka kişilere paylaşan, peer kavramı ise dosyayı indiren kişilere deniliyor. Birde tracker kavramı var. Bu trackerler ise kişiler arasında bağlantı yapıyor. Yani A kişisinin seedlerini B kişisine bağlayarak download hızını arttırıyor. Programı bilgisayarımıza kurduktan sonra indirmek istediğimiz dosyaların torrent linklerini veya tracklerlerini bularak programa ekleyebilir ve kolaylıkla indirebiliriz.

Bittorrent Türkçe dil desteğinin olması ise işimizi kolaylaştırıyor. Fakat unutmamalıyız ki indirdiğimiz bir dosyayı başka kişilerinde hızlı bir şekilde indirebilmeleri için peer yani upload yapmalıyız.

Son versionuyla birlikte karşımıza gelen Bittorrent’te önceden karşılaştığınız sorun ve hataların tamamı düzeltilerek daha güvenli bir ortam kullanıcılara sunulmuştur. Performans arttırılması başarıyla tamamlanmış ve yüksek internet hızlarında sorunsuz indirme gerçekleştirilmiştir.

Bittorrent
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Desteği TR
  • Toplam İndirilme 9 kez indirildi
  • İşletim Sistemi Windows
  • Üretici Bram Cohen
  • Editör Puanı
  • PAYLAŞ

Bittorrent için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?