Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Dosya Sıkıştırma Programı

WinZip, bilgisayar dünyasında dosya sıkıştırmayı başlatan ilk yazılım olarak bilinmektedir. Zamanla yerini daha kullanışlı ve hızı yüksek programlara kaptırmış olsada günümüzde halen popülerliğini sürdürmektedir. RAR uzantılı dosyaları açamadığından dolayı kullanıcıları kendinden uzaklaştırmış olsada yeni versiyonlarında bu özellikte eklenmiştir. Zip, Tar, Rar, Bz2 formatlarında sıkıştırılmış dosyalarınızı oluşturabilir veya arşivleri açabilirsiniz.

WinZip yeni geliştirilmiş sıkıştırma yöntemleri ile artık daha az yer kaplamaya izin vermektedir. Dosyalarınız eskisinden daha fazla sıkıştırılacak ve böylelikle harddiskinizde daha fazla kullanılacak alan oluşturabileceksiniz. Bunun dışında yeni geliştirilmiş 256bit şifreleme yöntemi ile arşivlerinizi daha güvenli bir şekilde koruma altında tutabilirsiniz.

Winzip, Windows işletim sistemi ile bütünleşerek sıkıştırmak istediğiniz dosyanın üzerine sağ tıkladığınızda menüde görünecektir. Böylelikle tek tek dosya aramak yerine hızlıca sıkıştırmayı başlatabilirsiniz.

Karşımıza iki farklı versiyonla sunulan Winzip’in Professional versiyonunda sıkıştırdığınız dosyaları FTP’ye gönderebilir, zamanlanmış yedekleme özelliği ile belirlenen dosyaları sıkıştırıp arşiv haline getirebilir, komut satırı desteğinden faydalanabilir ve otomatik olarak zipleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Winzip karşınıza 30 günlük deneme sürümü olarak sunulacaktır. Süre dolduğunda ise ücretini ödeyerek kullanıma devam edebilirsiniz. Standart versiyonuna sahip olmak isterseniz yaklaşık 25$ ücret ödemeniz gerecektir. Daha fazla özellik entegre edilmiş olan Professional ise 50$’lık bir ücrete tabi tutuluyor. Alacağınız lisanslar ömür boyu olacağından kaybetmemenizde fayda olduğunu düşünüyoruz.

2. İndirme linki 64bit sistemlere uyumlu Winzip versiyonudur. 64bit sistemlerde dilediğinizi yükleyebilirsiniz. İkisi de sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

WinZip
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Desteği EN
  • Toplam İndirilme 21 kez indirildi
  • İşletim Sistemi Windows
  • Üretici Winzip
  • Editör Puanı
  • PAYLAŞ

WinZip için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?