Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Video Açma Programı

VideoLAN Client (VLC) Media Player, bilgisayarınızda bulunması gereken ve tüm ses, video dosyalarını sorunsuz bir şekilde oynatabilen çoklu ortam yürütücüsüdür. En büyük özelliği farklı codec paketlerine ihtiyaç duymadan her türlü video ve ses dosyasını açabiliyor olmasıdır. Kendi bünyesinde bulundurduğu çözücüler programla birlikte sisteme yüklenmektedir. Bunun dışında ihtiyacınız olduğu anlarda program otomatik olarak internetten temin edicek ve izlemek istediğiniz videoyu sorunsuz bir şekilde oynatacaktır.

Özellikle internet üzerinden paylaşımı yapılan müzik, video, ses dosyalarını sıklıkla indirmekte olan kullanıcıların mutlaka elinin altında bulunması gereken bir yazılımdır. Videonun kısa bir bölümünü dahi indirmişseniz yüklenen kısmı ile oynatabilir ve ses, görüntü kalitesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz indirme işlemini iptal edebilirsiniz. Böylelikle kısa olarak indirme yapabilir ve kota aşımına engel olursunuz.

Bilgisayarınızda işlerinizi yaparken videoları izlemek istiyorsanız VLC Player yardımınıza koşacaktır. Çünkü içerisinde bulunan duvarkağıdı özelliği ile videolarınızı arkaplana atabilir, masaüstünde duvarkağıdı şeklinde görünmesini sağlarsınız. Böylelikle tam ekran olarak arkaplanda yürütülecek ve sizlerde işlerinizi tamamlayabileceksiniz. Ayrıca bir anı yakalamak istiyorsanız video üzerine sağ tıklayıp enstantane’ye tıklamanız yeterli olacaktır. O anki görüntüyü sisteminize kaydedebilirsiniz.

VLC Player piyasada bulunan tüm ses ve video uzantılarını destekleyen bir yazılımdır. Ayrıca altyazı desteği ile filminize uygun altyazı bilgisayarınızda taranacak ve bulunacaktır. Aynı isimli olması gerekmeden aynı dosyada bulunması yeterlidir.

Piyasada bulunan en iyi player olduğunu rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Performans, kullanım ve işlevlilik bakımından diğer yazılımları gerisinde bırakmaktadır. Son versiyonlarıyla birlikte kendini daha da ileriye taşımayı başarmıştır.

VLC Media Player
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Desteği TR
  • Toplam İndirilme 84 kez indirildi
  • İşletim Sistemi Windows
  • Üretici Videolan
  • Editör Puanı
  • PAYLAŞ

VLC Media Player için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?