Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Disk Kurtarma Programı

Kaspersky Rescue Disk, bilgisayarınıza zarar veren kötü amaçlı yazılımları tespit ederek yok etmeye yarayan farklı yöntemler uygulayan bir antivirüs yazılımıdır. CD’ye entegre olarak çalışmakta ve sistem kapalıyken müdahale edilmektedir. Böylelikle sisteminizin daha stabil olarak çalışması ve hataların meydana gelmesini engellemek hedeflenmektedir.

Linux işletim sistemi altında Windows tabanlı sistemlerde çalışılması hedeflenen Kaspersky Rescue Disk, kullanıcılara tamamen güvenli kişisel bilgisayarlar kullanmayı sağlamaktadır.

Bilgisayarınızın açılmasını engelleyen, sisteminizi yavaşlatan, istem dışı olayların meydana gelmesinde etken rol oynayan zararlı yazılımlar kurtarma CD’si aracılığıyla tamamen ortadan yok edilecektir. Kaspersky firmasının bu alandaki liderliğinden bahsetmemize gerek olmadan güvenebileceğinizin garantisini verebiliriz.

Programın nasıl aktif edileceğine gelirsek öncelikle boş bir CD’ye ihtiyacınız olduğunu belirtebiliriz. Daha sonra indirmiş olduğunuz CD dosyası kalıbını yazdırmanız gerekecektir. Yardımcı araçlar ile yazdırma işlemini yapacaksanız “Bootable Disk” olarak seçmenizde fayda var.

CD yazım işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. CD takılı konumdayken başlatmış olduğunuzda Windows açılışında önce virüs tarama menüsüne yönlendirileceksiniz. Buradan “Scan” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Artık tek yapmanız gereken taramanın bitmesini beklemektir.

* CD’nin otomatik olarak başlayabilmesi için BIOS ayarlarında öncelikle tercihiniz CD-Rom olmak zorundadır. Aksi taktirde Harddisk önce okunacağından ilk olarak Windows açılışı yapılacak ve tarama gerçekleşmeyecektir.

Kaspersky Rescue Disk
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Desteği EN
  • Toplam İndirilme 19 kez indirildi
  • İşletim Sistemi Windows
  • Üretici Kaspersky
  • Editör Puanı
  • PAYLAŞ

Kaspersky Rescue Disk için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?