Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Ücretsiz Anti-Virüs

SpyWare yazılımlar bilgisayarınızı risk altına atarak performansınızı düşürürler ve sürekli olarak rahatsız edici yazılımları gözünüze sokarlar. SpyWareler ram üzerine yerleşen küçük boyutlu spamlardır. Bunları genellikle internetten indirdiğiniz programları kurarken bu programların ekleriyle birlikte kurulur ve hatta bazılarının kurulduğundan bile haberiniz olmaz. SpyWareler bilgisayarınızda biriktikçe RAM kullanımınızı arttıracak CPU yu arttıracak ve performansınızı yavaşlatacaktır.

Bazı SpyWareleri Program ekle/kaldır sekmesinde bulunabileceği gibi bazıları ise gizli bir şekilde bilgisayarınıza yerleşirler. Bu gereksiz SpyWareleri silmek için ise AdAware programını kullanmak aleyhinize olacaktır.

Programı indirdikten sonra kolay bir şekilde kurulumu yapın. Daha sonra programı açın. Programın son versiyonunu yüklememiş olabilirsiniz bu yüzden programın güncellemesini yapın. Güncellemeyi programın ara yüzünde bulunan “Check for updates now” bağlantısına tıklayın, “connect” tuşuna basın, onaylamak için “OK” tuşuna basın ve güncelleme bitince “finish” bağlantısına basın. Daha sonra “Customize” bağlantısına tıklayın, “Click here to select drives + folders” tıklayın daha sonra taratmak istediğiniz disk alanlarını işaretleyin. “Next” tuşuna basarak işlemi başlatın. Bu işlem biraz uzun sürebilir bu yüzden biraz bekleyin. Tarama işlemi bittikten sonra tekrar “next” bağlantısına tıklayın. Tarama sonuçlarını program karşınıza bir pencere ile çıkaracaktır. Silinmesini istediğiniz dosyaları, nesneleri fareniz ile sol tarafta bulunan kutulara tıklayarak işaretleyin. “Next” tuşuna basın sizden onay isteyecektir ve “OK” tuşuna basın. Biraz bekleyin ve işlem tamamdır. Bilgisayarınıza “restart” attıktan sonra bir kez daha çalıştırıp aynı işlemleri tekrarlayın.

Ayrıca internet üzerinden indirdiğiniz programların kurulumlarından sonra, AdAware programını tekrar çalıştırıp tarama yaparsanız aleyhinize olacaktır.

Ad-Aware
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Desteği TR
  • Toplam İndirilme 10 kez indirildi
  • İşletim Sistemi Windows
  • Üretici Lavasoft
  • Editör Puanı
  • PAYLAŞ

Ad-Aware için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?