Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Oyun İçi Konuşma Programı

TeamSpeak, yıllardan beri kendini yenilemekte ve Dünya üzerinde oyuncular tarafından iletişim amaçlı kullanılmaktadır. Son yıllarda ülkemizde kullanım oranı fazlasıyla yükselmiştir. Ücretsiz olarak dağıtılan ve herkesin kullanabileceği toplu konferans iletişim programıdır. Arkadaşlarınızla aynı oda altında bulunduğunuz taktirde mikrofonunuz yardımıyla iletişime geçerek eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Ciddi bir oyun klanına sahipseniz, karşı rakiplerinizle yapmış olduğunuz mücadelelerden galip ayrılmak istiyorsanız iletişim kurmanız kaçınılmaz olacaktır. Aksi taktirde takım arkadaşlarınızın ne yaptığından haberiniz olmayacak bu durumda iletişim kopukluğuna sebep olarak sizi mağlubiyete kadar götürecektir.

TeamSpeak ile iletişime geçebilmeniz için sunucuların IP adresine ihtiyacınız bulunmaktadır. Kendi içerisinde bulunan TeamSpeak’e ait sunuculara bağlanabilir veya ülkenizden yayın yapan IP numaralarını internet üzerinden temin edebilirsiniz. Kendi ülkenizdeki sunuculara bağlanmanız performans açısında daha iyi bir hareket olacaktır.

TeamSpeak üzerinden sunucu açmak istiyorsanız Server uygulamasını indirerek kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz. Internet bağlantınız iyi olduğu taktirde herhangi bir sorun yaşamadan iletişim kuracaksınız. Aksi taktirde sesler kesilerek ve geç gelebilirler.

TeamSpeak kullanımı ise oldukça kolaydır. Programı ilk kurup açtığınızda karşınıza çıkan penceredeki adımları takip ederek mikrofon ve isim ayarlarınızı yapabilirsiniz. Daha sonra sol üst menüden “Join a server” tuşuna tıkladığınızda sizden IP adresini yazmanız istenecektir. Onları belirtip bağlandıktan sonra kanal listesinden seçiminizi yapabilirsiniz.

Genellikle yaşanan sorun ses gitmemesi problemidir. Ayarlar bölümünden Ses Giriş/Çıkış kısmına giriş yaparsanız mikrofon ayarlarınızı yaparak sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Eğer başarısız oluyorsanız tam olarak görsel anlatım için aşağıdaki videoya göz atmanızda fayda olduğunu düşünüyoruz.

TeamSpeak
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Desteği TR
  • Toplam İndirilme 35 kez indirildi
  • İşletim Sistemi Windows
  • Üretici TeamSpeak Systems Inc.
  • Editör Puanı
  • PAYLAŞ

TeamSpeak için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?