Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

CD / DVD / BluRay Yazma Programı

Bilgisayarınızda bulunan birçok dosyayı Nero indir programı ile CD veya DVD ye kolaylıkla yazdırabileceksiniz. Film, video ve mp3 CD, DVD’leri oluşturabileceksiniz. Aynı zamanda Track CD’si oluşturabileceksiniz. Birçok farklı özelliği ve uygulaması bulunan bu güzel programı biraz tanıyalım.

Programın asıl amacı CD ve DVD yazmaktır. Bilgisayarınızda bulunan dosyalarınızı yedekleyebilmek için Nero programını kullanıp CD ve DVD’lere yazarız. Fakat günümüzde bu program daha da profesyonelleşmiştir.

Yeni çıkan sürümleri önceki sürümlerine göre çok daha hızlı ve kaliteli yazabiliyor. Ayrıca sadece CD ve DVD yazması dışında birçok farklı formatta ki video ve filmlerin uzantılarını başka formatlara çevirebiliyor. İnternet üzerinden indirdiğiniz bin. Uzantılı ve bu uzantının türevlerini direk olarak açabiliyor veya dilerseniz CD veya DVD ye yazabiliyor.

Programın içerisinde birçok özellik bulunmaktadır. Programın ara yüzünde; Sık kullanılanlar, veri, ses, foto video, kopyala-yedekle, ek ayarlar kısımları bulunmaktadır.

Program üzerinden en çok kullanacağımız özellik ise Veri diski yaratma özelliğidir. Belgelerinizi CD veya DVD üzerinde saklamak istiyorsanız tarif ettiğimiz yolu izleyin. İlk olarak Veri diski yarat sekmesine tıklıyoruz. Açılan pencerenin sağ tarafında ekle adlı bir sekme var ve ona tıklıyoruz. CD veya DVD ye yazmak istediğimiz dosyaları seçip tamam diyoruz. Aşağı tarafta seçtiğiniz CD veya DVD’nin boyutu yazıyor ve eklediğiniz dosyalar bu boyutu geçerse aşağı taraf kırmızı olacaktır. Rengin kırmızı olması CD veya DVD’nin kapasitesini, yüklediğiniz dosyaların aştığını gösterir. Kapasiteyi aşmayacak kadar dosya ekledikten sonra ileri diyoruz ve yazma işlemi başlıyor.

Programın kullanımı çok kolaydır, size sadece basit bir veri diskinin nasıl yazdırılacağını gösterdik. Programda diğer ayarlardan istediğiniz şekilde mp3 CD’si film CD’si oluşturabilirsiniz. Nero türkçe programında dosyalarınızı CD veya DVD ye çekerken çok nadir yanmalar görülür. Fakat LG CD-RW kullanırsanız bu yanma olayları çok çok düşük seviyede olur. LG CD-RW satın alırsanız bununla birlikte nero programını da ücretsiz alabilirsiniz.

Nero Burning ROM
  • Lisans Ücretli
  • Dil Desteği TR
  • Toplam İndirilme 42 kez indirildi
  • İşletim Sistemi Windows
  • Üretici Nero AG
  • Editör Puanı
  • PAYLAŞ

Nero Burning ROM için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?