Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Dosya Sıkıştırma Programı

Her bilgisayarda bulunması gereken bir programdan bahsedeceğiz. Winrar dosya arşivleme ve arşivden çıkartma programıdır. Dosyalarınızın çok yer kaplamaması için rar veya zip uzantısı ile onları arşivleyebilirsiniz. İnternette paylaşacağınız yüksek boyutlu dosyaları bu küçük program ile partlara ayırabilir ve kolaylıkla dosya yükleme sitelerine upload edebilirsiniz. Kullanmadığınız dosyalarınız çok fazla alan kaplıyorsa bilgisayarınızda ve kaliteli bir arşiv programı arıyorsanız size en çok yardımcı olacak program winrardır.

Winrar kolay arayüzü ve küçük boyutları ile sizlerin en çok kullanacağı program olacak. İnternetten indirdiğiniz doyaları açamıyorsanız o dosyalar .rar şeklinde sıkıştırılmıştır. O dosyaları açabilmek için winrar indir programına ihtiyacınız var. Winrar programını indirerek deneme süresi boyunca ücretsiz faydalanabilirsiniz. Sıkıştırma seçeneklerinden olan rar ve zip arasında ki farkları sizlere anlatalım. Rar sıkıştırma seçeneği zip den daha gelişmiştir. Arşivi düzenleme şifreleme gibi ek özellikler barındırır ve daha çok sıkıştırma oranına sahiptir. O yüzden rar seçeneği zipden daha çok kullanılmaktadır.

Winrar ile sıkıştırma yapmak istediğimiz dosyaya sağ tıklayalım ve arşive ekle seçeneğine tıklayalım sonra karşımıza bir pencere açılacak bu pencerede arşiv seçenekleri var oradan bir şeye tıklamamıza gerek yok. Arşiv biçimi kısmından arşivlemek istediğimiz uzantıyı seçelim rar veya zip olarak. Ciltlere bölmek isterseniz sol alttaki ayardan istediğiniz boyutlarda parçalara ayırabilirsiniz.

Winrar bize sağladıkları bunlarla kalmıyor ve rarladığımız dosyalara şifre koyma olanağı tanıyor bizlere. Gelişmiş sekmesinden parola seçeneğine tıkladığımız zaman şifrelemek için bir pencere açılıyor ve şifremizi yazıp kayıt ediyoruz. Özel dosyaları şifrelemek isterseniz bu yolu kullanmanız yeterli. Ama şifreleri kaybetmeyin eğer şifreleri kayıp ederseniz tekrar ulaşma imkanınız bulunmuyor. Üstteki menüden sonuncusu ise açıklama kısmı oraya tıklarsanız arşive eklediğiniz dosya ile ilgili açıklama girebilir ve dosya arşivlendikten sonra onu okuyabilirsiniz.

Winrar kullanımı çok kolay ve dünyada neredeyse her bilgisayarda bulunması gereken bir programdır. Bu küçük program sayesinde arşivleme hakkında aklınıza gelen tüm türleri açabilir ve onları tekrar arşivleyebilirsiniz. Hızlı çalışması ve yüksek sıkıştırma kapasitesi ile winrar rakiplerinin her zaman bir adım önünde gözüküyor.

WinRAR
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Desteği TR
  • Toplam İndirilme 120 kez indirildi
  • İşletim Sistemi Windows
  • Üretici Win.RAR
  • Editör Puanı
  • PAYLAŞ

WinRAR için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?