Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Uzak Masaüstü Bağlantı Programı

Teamviewer indir bilgisayarlar arasında bir uzaktan bağlanma programıdır. Karşıdaki kullanıcının id’si ve şifresi ile onun izninde bilgisayara girmenizi sağlar. Arkadaşlarınızın bilgisayarında sizin çözebileceğiniz bir sorun varsa veya takıldığı yerleri  göstermek isterseniz tam size göre bir program.

Teamviwer ile başka bir bilgisayara girebilmek için iki bilgisayarda da bu yazılımın yüklü olması gerekmektedir. Bir çok sürümü olan Teamviever kişisel kullanıcılar için ücretsizdir. Firmalar için kullanacaksanız o zaman biraz parayı gözden çıkartacaksınız.

Teamviewer dünyada 100 milyondan fazla kişi kullanıyor. Masa üstü uzak bağlantı programları arasında kuşkusuz en önde gideni.

Teamviewer nasıl kullanılır biraz ondan bahsedelim. Teamviever Uzaktan kontrol programı indir ile başka arkadaşınızın bilgisayarına bağlanmak istiyorsanız ilk olarak bilgisayarlarınıza programı kurun. Sonraki adım ise eğer arkadaşınızın bilgisayarına bağlanacaksanız onun id ve şifresini alın. İd genelde 8 haneli bir sayı oluyor şifre ise 4 haneli.  Create Session bölümündeki id yerine arkadaşımızın idsini yapıştırıyoruz ve connect diyoruz. Sonra yeni açılan pencerede bize şifre soracak şifreyi de giriyoruz ve connect basıyoruz tekrar. Karşı bilgisayara girmiş bulunduk. O bilgisayarın sahibiymişiz gibi istediğimiz her şeyi yapabiliriz. Pencereyi aşşağı indirerek kendi bilgisayarımızı da kontrol edebiliriz. Çıkış yapıldığında ve program yeniden açıldığında şifre değişir ve bilgisayarınıza giren bir kişi aynı bilgilerle tekrar giremez.

Bu programları bilgisayarlarımızı tamire verdikten sonra bilgisayarcılar genelde yüklemektedirler. Ve bir sorun olduğunda tekrar dükkana götürmek zorunda kalmıyorsunuz.

Bu program sayesinde türkiyenin başka ucundaki bir kişi sizin sorunlarınızı çözebilir. Teamviewer da istemediğiniz bir bağlantı gerçekleştiğinde kolaylıkla fark edersiniz. Böyle bir durumda program uyarı verecektir.

Programın ülkemizde zararlı bir program gibi görülmesi yanlış bir anlamadır. Programda her hangi bir virüs yoktur. Yaptığı uzak bağlantı da tamamen kullanıcının kontrolünde ve izinin de gerçekleştirmektedir.

Bu tür programlarda önemli olan güvenliktir. Teamviewer ayrıca bir port açmadan ve port yönlendirmeden kendi portunuz üzerinden işlemleri gerçekleştiriyor. Ve bizlerde saatlerce modemde port açmaya uğraşmamış oluyoruz.

Kolay ve güvenli bir şekilde işlerimizi hızlıca halletmiş oluyoruz. Şunu unutmamak gerekir id ve şifrenizi güvenmediğiniz kişilere vermeyiniz. İyi niyetli olamayan birisinin kişisel bilgilerinize erişme riski de bulunmaktadır.

Sizlerde bu programı kullanmak istiyorsanız Teamviewer kendi sitesinden ulaşabilir ve gönül rahatlığı ile indirebilirsiniz.

Teamviewer
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Desteği TR
  • Toplam İndirilme 187 kez indirildi
  • İşletim Sistemi Windows
  • Üretici Teamviewer
  • Editör Puanı
  • PAYLAŞ

Teamviewer için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?