Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Türkçe - İngilizce Sözlük

Dil; insanlığın doğuşundan bu yana, insanların iletişim kurabilmeleri için geliştirilmiş bazı hareketler veya ses gruplarıdır. İlk insanlar çeşitli sesler kurarak bu sesleri anlamlandırmışlar ve günümüze kadar çıkarttıkları o sesler anlamlandırılarak gelmiş ve dil oluşmuştur.

Dünya üzerinde birçok dil bulunmaktadır. Dil bilenlerin birçoğu çok iyi bilir, birçok dilin kelimeleri diğer diller ile çok benzerdir. Hatta isimler bile benzemektedir. Mesela Michael ile Mikail gibi. Almanca ile İngilizce diller birbirlerine çok yakındır. Aralarında akrabalık grubu vardır. Bu iki dilden birini iyi öğrenirseniz diğer dili de hiç zorlanmadan öğrenebilir ve konuşabilirsiniz.

Dil öğrenmek ise sanıldığı kadar kolay, sanıldığı kadar zor değildir. Günümüzde okullarda ve kurslarda gösterilen birçok dil eğitimi başarılı olamamıştır. Birçok kişi istediği dili öğrenemiyor ve özgüvensizlik sorunu yaşıyor.

Unutmamalıyız ki dil bir matematik, fizik gibi bir ders değildir, dil bir iletişim aracıdır ve canlıdır. Dili ders çalışır gibi çalışarak öğrenemeyiz. Yada oturup saatlerce gramer çalışaraksa hiç öğrenemeyiz.

Dil öğrenebilmek için kelimeleri ve cümleleri anlamlandırabilmek ve anlamlandırdığınız kelime ve cümle gruplarını konuşarak pratik yaparak pekiştirmemiz gerekir. Konuşmadan, pratik yapmadan ya da dinlemeden dil öğrenilmez.

Günümüzde ulusal dil olarak İngilizce seçilmiştir. Çünkü İngilizce diğer dillere göre öğrenmesi kolay bir dildir. Günümüzde İngilizce öğrenmek için can çekişen ve öğrenemeyen birçok kişi vardır. Okullarda gösterilen dil eğitimleri size bir şey kazandırmayacaktır. Dil canlı bir iletişim aracı olduğu için, dilin içinde olmak gerekir. Demek istediğim iyi bir dil öğrenmek için başlangıç olarak iyi bir dinleyici olmamız gerekir.

Yabancı diziler, filmler izleyerek, müzik dinleyerek işe başlangıç yapabiliriz. Bunu yaparken aynı zamanda kelime öğrenmemiz gerekmektedir. Kelime öğrenebilmek için ise sizlere Moonstar adlı sözlüğü öneriyoruz. Bunları yaparken aynı zamanda arada bir gramer’lere bakmalıyız. Kelime haznenizi geliştirdikçe, dinledikçe, okudukça ve aynı anda biraz da gramer bilgisine sahip oldukça yavaş yavaş bu işi sökmeye başlayacaksınız.

İngilizce Türkçe sözlük sözlüğü ile kelimelerin en çok kullanılan anlamlarını okuyabilirsiniz. Moonstar sözlüğünün içerisinde bütün kelimeler yer almaktadır. Ayrıca diğer bir tavsiye ise İnternet üzerinden 0 seviye veya 1 seviye İngilizce hikâyeler okuyarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Okuduğunuz hikâye kitaplarında ki bilmediğiniz kelimelerin en iyi anlamlarını bulabilmek için moonstar türkçe ingilizce sözlüğünü kullanabilirsiniz.

MoonStar Sözlük
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Desteği TR
  • Toplam İndirilme 164 kez indirildi
  • İşletim Sistemi Windows
  • Üretici MTU
  • Editör Puanı
  • PAYLAŞ

MoonStar Sözlük için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?