Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Dünya Haritası Programı

Birçok insan gibi bizlerde Dünya’yı gezmek, görmediğimiz yerler görmek, hiç tanışmadığımız insanlarla tanışmak, sohbet etmek ve yaşamın bize sunduğu her imkânı değerlendirmek isteriz. Fakat birçoğumuz için dünyayı gezmek söz konusu bile olamamaktadır. Avrupa ülkelerinde yaşayan kişiler ekonomik durumları çok iyi oldukları için Dünya’yı istedikleri gibi gezebilmekte, gitmek istedikleri yerlere özgürce gidebilmektedir. Bunun en basit örneğine değinecek olursak, ülkemizde ki turizm yerlerine bakabiliriz. Avrupa ülkelerinden birçok farklı insan ülkemize yazın tatil yapmak için gelebiliyor ve istedikleri süre boyunca konaklayabiliyorlar. Sanki kendi ülkeleriymiş gibi rahat ve güvenli bir şekilde eğlenebiliyorlar. Fakat aynı şey bizim için söz konusu bile değildir. Bırakın Avrupa’ya seyahat etmeyi birçoğumuz kendi ülkemizde ki güzel yerleri görmeye bile gidemiyoruz. Çünkü ekonomik durumumuz buna müsaade etmiyor. Aslında acı verici bir durum.

Google Earth indir uygulamasını Google çıkartmıştır. Uzun yıllardır birçoğumuzun bildiği bu uygulama, Atmosfer üzerinde ki uydulardan çekilmiş görüntülerdir. Bütün Dünya’nın, bütün ülkelerini, şehirlerini, ilçelerini hatta mahallerini bile Google earth programı ile görebiliyoruz. Bu uygulamayı bilgisayarınıza indirip dilediğiniz ülkenin dilediğiniz sokaklarında gezinebileceksiniz. Bu uygulamanın ayrıca birçok güzel yanında vardır. Mobese kameralarından görüntü alarak birçok metropol şehri canlı canlı net görüntü kalitesiyle izleyebileceksiniz. Evde oturmuş canınız sıkılıyor ve bu güzel uygulamayı açarak dünyanın istediğiniz ülkesinin istediğiniz şehrini net bir şekilde gezebiliyorsunuz.

Google earth uygulaması aynı zamanda Dünya’yı tanımanıza olanak sağlamıyor. Bu uygulamadan aynı zamanda ev adresleri iş adresleri alabiliyor hatta GPS olarak bile kullanabiliyorsunuz. Mesela hiç bilmediğiniz bir şehirde işiniz var diyelim. Ama hiç adres hiç yer bilmiyorsunuz ve oraya gittiğiniz zaman ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Google earth uygulamasını bilgisayarınıza indirin. Daha sonra uygulamayı açın ve programdan gideceğiniz şehri bulun. Şehre kuş bakışı ile bakarak mekânı tanıyabilir, ezberleyebilir hatta daha önce hiç gitmediğiniz o şehre biliyormuşsunuz gibi gidebilirsiniz. Dilerseniz aldığınız görüntüyü yazıcı ile çıkararak kendinize küçük bir harita bile yapabilirsiniz.

Google Earth
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Desteği TR
  • Toplam İndirilme 44 kez indirildi
  • İşletim Sistemi Windows
  • Üretici Google Inc.
  • Editör Puanı
  • PAYLAŞ

Google Earth için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?