Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

temiz windows 10

Windows 10 ile birlikte bilgisayarlara yüklü olarak gelen birçok uygulama birçok kullanıcıyı rahatsız etmektedir. Ayrıca birçok kullanıcı uzun süredir kullanmış olduğukları yazılımların artık eski performansta olmadığı için değiştirme ihtiyacı duyabilirler. Windows 10 böyle durumlarda kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Refresh Windows adında bir yazılım geliştirdi. Refresh Windows ile Windows 10 ile kurulu olarak gelen ve gereksiz yer kaplayan ya da kullanılmayan birçok uygulama kaldırılabilmektedir.

 

Refresh Windows 10 Nasıl İndirilir?

Refresh Windows uygulaması bir internet bağlantısına ihtiyaç duymaktadır. Refresh Windows uygulamasının kapasitesi yaklaşık olarak 3 GB civarındadır. Bu uygulamayı yüklemek isteyen kullanıcılar bu uygulamayı yüklemeden önce mutlaka kota durumlarına bakmaları gerekmektedir. Kullanıcılar Refresh Windows uygulamasını yükleyip kurduktan sonra Window 10 üzerinde paket içerisinde gelen tüm uygulamaların silineceğini bilmelidirler.

Bu uygulamanın indirilip kurulması ile birlikte hiçbir yan uygulama olmayan tertemiz bir Windows 10 işletim sistemi ile baş başa kalmak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda bu uygulama ile birlikte kullanıcıların kendi yükledikleri program ve uygulamalarda silinmektedir. Refresh Windows kullanıcılara silinen ve yok olan uygulama, sürücü ve programları geri getirme imkânı da sağlamamaktadır. Bu nedenle kullanıcıların elinde kullanmış oldukları programların lisans numaraları mutlaka olması gerekmektedir.

 

Refresh Windows 10 Ücretli mi?

Refresh Windows 10 imkânlarını kullanıcılara ücretsiz olarak sunmaktadır. Windows 10’un bir uygulaması olduğu için kullanıcıların sadece tertemiz bir Windows 10 uygulamasına sahip olması amaçlandığından ücret talep edilmemektedir.

 

Refresh Windows 10 Nasıl Kullanılıyor?

Refresh Windows 10 uygulamasını kullanabilmek için işletim sisteminde yer alan ayarlar seçeneği seçilerek kurtarma, diğer kurtarma seçenekleri yolu kullanılmalıdır. Bu yollar takip edilerek Refresh Windows 10 uygulaması indirilebilir ve tüm yedeklerin alındığı emin olunduktan sonra Windows 10 tertemiz bir hale getirilebilir. Temiz bir işletim sistemi için oldukça faydalı bir uygulama olarak dikkat çekmektedir.

Benzer Yazilar

Windows 10 İşletim Sistem Nasıl Temizlenir ? için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

ÖNE ÇİKAN GALERİLER