Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Samsung Galaxy Format Nasıl Atılır?

galaxy

Piyasaya sürüldüğü günden bu yana büyük beğeni toplayan Samsung Galaxy serisinin modelleri, zaman içerisinde sıfırlanmaya gerek duyuyor. Gerek uygulama çokluğundan gerekse de başka nedenlerden dolayı telefonu sıfırlamak isteyenler için format atma işlemi bulunuyor.

Format Atmak İçin İki Seçenek Mevcut

Samsung Galaxy modelleri Android tabancı olduğu için cihazlara iki farklı şekilde format atılabiliyor. Bunlardan birincisi cihazı fabrika ayarlarına döndürmekten geçiyor. Yani kullanılan cihaz, işletim sistemi içerisinde yer alan fabrika ayarları ( soft format) sayesinde ilk haline dönebiliyor. İkincisi ise yine işletim sistemi menüsünden önce ekrana gelen recovery menüsünden full wipe özelliğini seçerek (hard format) format atılıyor.

Genellikle her cihazın farklı şekilde format atma işlemi bulunuyor. Ancak Samsung cihazlarında özellikle de Galaxy serisinde tüm cihazlar birbiri ile bağlantılı olduğu için format atma işlemi oldukça kısa ve kolay bir şekilde yapılabiliyor. Yukarıda saydığımız format atma işlemlerinde eğer cihazda yazılımsal bir sorun var ise mutlaka full wipe formatı atılması öneriliyor.

Benzer Yazilar

Samsung Galaxy Format Nasıl Atılır? için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

ÖNE ÇİKAN GALERİLER