Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Kalori Takibi

Sağlıklı bir bedene sahip olmak için gün içinde yiyeceklerinize dikkat etmelisiniz. Form korumak,  sağlıklı ve düzenli beslenmek herkes için önemlidir. Yediklerinizin kalorilerini akılda tutmak epey zordur. Bunun için android cihazlarda çeşitli programlar vardır. Bu uygulamalar sayesinde kalori hesaplama derdiniz ortadan kalkacak ve düzenli beslenmek için hangi saatler arası neler yiyebileceğinizi kolaylıkla tavsiyelerle öğrenebileceksiniz.

 

Kalori takibi yapabileceğiniz 5 Android uygulaması

1-MyFitnessPal: Kalori sayacı ve diyet izleyici olan bu uygulama kullanıcılar tarafından en çok indirilenler arasında. Sabah,  öğle ve akşam olmak üzere yediğiniz her şeyin kalorisi bu uygulamada mevcut. Besinlerinizi bu uygulamaya girdikten sonra,  bilgileriniz doğrultusunda günlük ne kadar kalori alırsanız hedeflediğiniz kiloya ulaşırsınız sorusuna cevap bulacaksınız. Keyifli tavsiyeleri olan bu uygulama kalori hesaplarınıza ve eğer spor yapıyorsanız yaktığınız kaloriyi hesaplamada başarılı bir uygulama.

2-Fatsecret: Yediğiniz gıdaların tümünün kalorisi bu uygulamada mevcut. Uygulamayı yükleyip gıdalarınızı girince günlük aldığınız kalori miktarına erişebiliyorsunuz. Kullanıcılar son zamanlarda arıza verdiğini söylese de denemenizde fayda var.

3-Kalori sayacı ve diyet günlüğü: Bu uygulamada yediklerinizi kaydederken markasına kadar hepsini bulmak mümkün. Dilerseniz yediklerinize göre nasıl spor yapacağınızı da gösteriyor. Kullanıcılar tarafından oldukça yüksek indirmeye sahip bu uygulama her anınızda yanınızda. Diyet ve hedeflediğiniz kiloyu da bu uygulama sayesinde yakalayabilirsiniz. Aldığınız her besinin kalorisini bu uygulamada bulabilirsiniz.

4-Kalori ve besin takibi: Bu uygulama yediklerinizin kalorisini,  karbonhidrat ve yağ miktarını da hesaplayıp size söylüyor. Besinlerinizi doğru seçmeyi ve günlük alacağınız kalori miktarını dengede tutmayı bu uygulama sayesinde başarabilirsiniz.

5-Kalori cetveli: Uğraşıyorum ve kilo veremiyorum diyenler için olan bu uygulama besin değerlerini net gösterip istenen kiloya nasıl ulaşacağınızı söylüyor. İstediğiniz kiloyu kaydettikten sonra günlük alacağınız kalori miktarınızı hesaplıyor sizde o kalori miktarına uygun besinler tüketip hedeflediğiniz kiloya aç kalmadan kavuşuyorsunuz. Bu uygulamalardaki amaç yediklerinizi kontrol altında tutmak ve besin değerlerinde bulunan kalorileri hesaplamaktır. Düzenli kullanıldığı takdirde kısa sürede faydasını göreceksiniz.

Benzer Yazilar

Kalori Takibi Yapabileceğiniz Android Uygulamaları için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

ÖNE ÇİKAN GALERİLER