Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

harddisk

Birçok akıllı telefon kullanıcısı cihazlarında yeterli alan yok hatası ile karşılaşmaktadır. Birçok kullanıcı da bu hatanın bir sistem hatası olduğunu düşünmektedir. Ancak bu durumun bu hatayı almayan kullanıcılar da ileride böyle bir hata ile karşılaşmayacak anlamına gelmemelidir. Akıllı telefonlarda hemen hemen herkes birçok işe yarar uygulama ve oyun yüklemeleri yapmaktadır. Bu nedenden dolayı da cihazda yeterli alan yok hatası herkesin başına gelebilmektedir.

 

Cihazda Yeterli Alan Yok Sorununun Çözümü Nasıl Yapılır? 

 

Kullanıcılar cihazlarında yeterli alan olmasına rağmen böyle bir hatayı aldıklarını da belirtmektedirler. Cihazlarında yeterli alan olmasına rağmen cihazda yeterli alan yok hatasını alan akıllı telefon kullanıcıları cihazları üzerinden uygulamalar- Google Play uygulamasına tıklayarak açılan sayfada veri temizle butonuna basıp telefon belleğinde yer alan gereksiz kalıntıların temizlenmesi sağlanması gerekmektedir. Bu yöntem bu sorunu çözebilmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra cihazı kapatıp yeninden açılması gerekmektedir.

 

Kullanıcılar cihazlarında gerçek anlamda boş alan kalmadığında da böyle bir hata ile karşılaşmaktadırlar. Bu sorunun çözümü için belirli adımlar mevcuttur. Öncelikli olarak herhangi bir program yardımı olmadan manuel olarak cihazlarda bulunan fotoğraf, video ve doküman gibi unsurların silinmesi ve gereksiz kullanılmayan uygulamaların da cihazdan kaldırılması yapılabilir.

 

Manuel işlerin haricinde de Clean Master isimli program sayesinde cihazda yer alan tüm gereksiz dosyaları ve çöpleri temizleme olanağı mümkündür. Bu program ile cihazın tamamı tartılarak bulunan çöp ve çerezlerin tespit edilmesi sağlanabilmektedir. Tarama işlemi bittikten sonra kullanıcı silme tuşuna bastığında tüm taranan ve bulunan gereksiz dosyalar silinecektir. Silme işlemi bittikten sonra cihazda gereksiz dosya ve çerezlerin kapladıkları alan açılarak cihazda yeterli alan yok hatası sona ermiş olacaktır.

Benzer Yazilar

Cihazda Yeterli Alan Yok Sorunu ve Çözümü için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

ÖNE ÇİKAN GALERİLER