Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Opera Tarayıcı Özellikleri ve Kullanmak için Nedenler

  İnternet dünyasında her geçen gün her alanda rekabet artarken, bu tarayıcı dünyasına da yansıdı. Son günlerde sayısı artan tarayıcılardan biri de opera. Opera tarayıcısını neredeyse bilmeyen yoktur. Opera tarayıcısı kullanıcıların ihtiyacı haline gelen 3. Parti yazılımlarının bünyesinde taşıdığı için oldukça dikkat çekiyor. Opera tarayıcısına geçiş yapanların ise geçiş süreci nedenlerini bu yazımızda anlatacağız. Günümüzde 60 milyona yakın masaüstü, 120 milyondan fazla da mobil olarak kullanıcıya sahip olan ve popüler tarayıcılar arasında yer alan Opera tarayıcısı, diğer tarayıcılara oranla aslında kullanıcı sayısı oldukça düşük. Ancak kullanıcı sayısına göre değil de kullanım amaçlarına göre bakıldığı zaman güzel özelliklere sahip olan opera tarayıcısı, reklam engelleyici ve VPN özelliklerini de bünyesinde barındırıyor. Peki ama opera tarayıcısına geçiş yapanların tam olarak 9 nedeni nedir ?

  1- Kaynak Kullanımı Düşük Opera tarayıcısına geçiş yapanların bu tarayıcıyı seçmek için en iyi nedenlerinden biri de kaynak kullanımının düşük olmasından geçiyor. Adeta bir kaynak dostu olarak bilinen Opera tarayıcısı, kullanılan cihazı da yormadan işlem yapıyor.

  2- Reklam Engelleyici Özelliği Opera’nın bünyesinde barındırdığı bir diğer güzel özellik de, tarayıcıyı kullanırken reklamları istemeyenler için bütünleşik reklam engelleyici özelliğinden geçiyor. Bu özellik sayesinde yüzde 90’a varan oranlarda web sitelerini hızlı bir şekilde geçebiliyor. Opera’nın tercih edilmesinde belki de en çok aranan özellik olan bu reklam engelleyici sistemini aktif etmek için ayarlar sekmesinden temel yolunu izlemek yeterli oluyor.

  3- Tasarruf Modu Bu mod, Opera tarayıcısına en son eklenen özellikler arasında yer alıyor. Tarayıcı sayesinde dizüstü bilgisayarların pil ömrünü de yüzde 50 oranında arttırdığı iddia ediliyor. Her ne kadar bazı kaynaklar bu mod özelliğinin kanıtlandığını söylese de, bu tarayıcıyı kullanmak konusunda dikkat çeken bir özellik olarak göz kırpıyor.

  4- Chrome Eklentileri Desteği Yer Alıyor Opera tarayıcısı Chromium alt yapısını kullandığı için Chrome tarayıcısı ile hemen hemen aynı özellikleri taşıyor. Yani diğer tüm tarayıcılarda hangi eklentiler var ise, Opera üzerinden de o eklentileri bulmak yeterli oluyor.

  5- Opera Turbo ve Opera Haber Servisi Bir tarayıcı için adeta cezbedici özelliklerden biri de Opera’da bulunuyor. Opera Turbo özelliği ile internette hızlı bir şekilde dolaşmak ve daha az veri kullanmaya yardımcı oluyor. Böylece internet kotasından da tasarruf edilebiliyor. Bir de haber servisi bulunuyor. Bu servis sayesinde hemen giriş bölümünden son dakika haberlerini görmek mümkün hale geliyor.

  6- VPN Hizmeti Opera tarayıcısını kullanan kullanıcılar için bir de VPN hizmeti sunuluyor. Sadece tek bir tuşla aktif edilen bu hizmet, başka hiçbir eklentiye gerek kalmadan hızlı ve güvenli bir şekilde internette sörf yapmaya imkan sağlıyor.

  7- Hızlı Arama Hizmeti Opera tarayıcısı ile hem erişim imkanı hem de hızlı arama hizmeti veriliyor. Hemen giriş sekmesinde yer alan bu hizmet ile kullanıcılar istedikleri bilgilere anında ulaşabiliyor.

  8- Sürüklenebilen Video Özelliği Bu hizmet sayesinde sürüklenebilen video özelliği sunuluyor. Herhangi bir sitede izlediğiniz video, sekmeler arasında sürükleniyor.

  9- Klavye Kısayolları Tarayıcı aynı zamanda sunduğu kısayol hizmeti ile de özelleştirilme imkanı veriyor. Kısayolları yapılandır özelliği sayesinde istenilen özelliklere göre ayarlama yapılabiliyor.

BU GALERİYİ PAYLAŞ
Benzer Galeriler

Opera Tarayıcı Özellikleri ve Kullanmak için Nedenler için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?