Ücretsiz Program İndirme ve Teknoloji Haberleri – İndirNetTR

Google Play Store Çalışmıyor ise Yapılması Gerekenler

  Android cihazlarda bulunan google play store market kullanıcıları bazı zamanlarda problemler yaşamaktadır. Her kullanıcı için vazgeçilmez bir hale gelen google play store, birçok oyun ve uygulamalarını kullanıcılarına kolaylık ile sunmaktadır. Google play store' de bazı durumlarda hatalar vermekte, kullanıcılarına zor anlar yaşatmaktadır. Google play store' nin açılmaması ve hata vermesi sorunları ile daha çok karşılaşılmaktadır. Bu gibi sorunları çözmek için bazı yöntemler bulunmaktadır.

  Ön belleği boşaltmak ; Android sistemli cihazlarda bulunan google play store sorunlarında izlenilecek en önemli ve yararlı yöntemdir. Bu yöntemi uygulamak için cihazın ayarlar kısmından uygulamalar seçenegine giriş yapılır. Buradan ise yüklenenler seçeneği seçilerek google play store bulunur. Google play store seçilerek ekrana gelen seçenekler arasından ön belleği temizleme seçeneği seçilir. Devamında ise verileri temizle seçeneği seçilir. Bu işlemi yapmadan önce ise google play store kayıtlı gmail adresi ve şifresini unutmamak için not almakta fayda sağlayacaktır.

  Google play hizmetleri ; Google play store' de ön belleği temizleme işleminden sonra aynı işlemi google play hizmetleri için de yapılması gerekir. Google play hizmetlerine ait veriyi temizlemek için ise yine aynı şekilde cihazın ayarlar bölümünden uygulamalar seçeneğine giriş yapılır. Buradan ise yüklemeler seçeneği seçilerek google play hizmetleri seçeneği seçilir. Ekrana gelen seçenekler arasından veriyi sil ve temizle seçeneği seçilir. Bu işlemleri uyguladıktan sonra android cihazı kapatıp yeniden açmak daha yararlı olacaktır.

  Güncellemeler kaldırılır ; Google play store' de indirilen uygulamaların devamlı ve düzenli çalışabilmesi için güncellemeler yapılması gerekmektedir. Android cihaz da güncellemeler otomatik güncelleme ayarı açık ise kendiliğinden yapacaktır. Uygulamalarda meydana gelen sorunları gidermek için güncelleme seçeneği seçilir. Android cihaz da birçok uygulama var ise bu uygulamalarında otomatik güncelleme ayarı açık ise google play store' de yavaşlamalar ve açılmama gibi sorunları ile karşı karşıya kalınır.

  İndirme yöneticisi ; Google play store sorunlarını gidermek için en önemli işlemlerden biri de indirme yöneticisi seçeneğidir. Android cihazda indirme yöneticisi seçeneği aktif değil ise hiç bir uygulamayı cihaza indirmek mümkün değildir. Bu ayarı aktifleştirmek için cihazın ayarlar kısmına giriş yaparak, uygulamalar seçeneğine gidilir. Uygulamalar seçeneği içerisinden indirme yöneticisi seçilerek aktifleştirilir.

  Google hesap ayarları ; Diğer yöntemler google play store' nin sorunlarını gidermeye yardımcı olmadı ise bu seçenek uygulanmalıdır.Google hesap ayarlarını yapmak için ise cihazın ayarlar kısmına girerek, hesaplar seçeneği seçilir. Buradan ise google seçeneği üzerinden hesap ayarları yapılmaktadır.

  Apk dosyası ; Google play store' nin sorunlarına karşı apk dosyası indirilerek, android cihazda kurulum işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem sayesinde google play store de meydana gelen '' google play store çalışmayı durdurdu '' hatası düzelmiş olacaktır.

  Fabrika ayarları ; Android cihaz da meydana gelen google play store sorunlarını çözmek için ise son seçenek olan fabrika ayarlarını sıfırlamak olacaktır. Bu işlemi yapmak için ise cihazın ayarlar kısmına girerek, fabrika ayarlarına döndürme seçeneği seçilir.

BU GALERİYİ PAYLAŞ
Benzer Galeriler

Google Play Store Çalışmıyor ise Yapılması Gerekenler için Yorum Yap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?